Türkiye’den Vize İstemeyen Ülkeler

Türkiye’den Vize İstemeyen Ülkeler

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler tam 64 tanedir. Bunun haricinde hem kapıda vize alma hem de internet üzerinden çok kısa sürede elde edilecek vizeyle gidilebilecek çok sayıda ülke söz konusudur. Böylelikle seyahat, oldukça kolay bir biçimde tamamlanır.

Türk Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Türk pasaportu kaç ülkeye vizesiz: Türkiye’den vize istemeyen ülkeler 64 olarak güncellenmiş olmasından dolayı buralara turistik amaçla gidecek olanların izin ya da vize almasına hiçbir şekilde gerek kalmaması çok büyük bir avantaj olarak dikkat çeker. Dikkat edilecekler ise şöyledir;

  • Geçerliliği 6 ay olan bir Türk pasaportunun yanınızda bulunması temel bir şart şeklinde karşımıza çıkar.
  • Aynı zamanda pasaportun yırtık, hasar görmüş sayfalarının olmaması lazım.
  • Bunun yanı sıra uçak ve otel rezervasyon evraklarının her türlü ihtimale karşılık bulunması tavsiye edilen bir ayrıntı olarak karşımıza çıkar.

Türkiye’den Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Türkiye’den hangi ülkelere gidilebilir: Türkiye’den vize istemeyen ülkeler sayesinde şuralara hiçbir izin almadan giriş yapmak mümkündür;

  • Vanuatu, Palau, Cook Adaları, Fiji ve Mikronezya seyahatlerinin vize olmadan yapılması noktasında hiçbir sorun söz konusu değildir.
  • Bunun yanı sıra bazı Avrupa ülkelerinin de Türk vatandaşlarından hiçbir şekilde vize istemediklerini görmekteyiz. Buna örnek verecek olursak karşımıza; Ukrayna, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Moldova, KKTC, Gürcistan, Kosova, Karadağ, Azerbaycan, Bosna Hersek, Belarus ve Arnavutluk çıkmaktadır.
  • Afrika ülkelerinin arasında; Tunus, Esvatini, Seyşel Adaları, Güney Afrika yer alır.
  • Bazı Asya ülkelerinin de bu kapsamda olduğunu görmekteyiz. Umman, Ürdün, Endonezya, Filipinler, Hong Kong, İran, Japonya, Katar, Kazakistan, Kore, Brunei ülkelerine yapılacak olan seyahat vizeye tabi değildir.
  • Tüm bunların haricinde; Bahamalar, Barbados, Virjin Adaları, Belize, Kolombiya, Paraguay, Peru, Şili, Uruguay gibi ülkelerin yine hiçbir şekilde vize talep etmediğini hemen ifade etmek lazım.

Vizesiz Ülkelerde Kaç Gün Kalınabilir?

Vizesiz ülkelerde kaç gün kalınabilir: Türkiye’den vize istemeyen ülkeler, kalış süresi konusunda farklı zaman dilimlerini belirlemişlerdir. Bunun tanımlanmış olan alt sınırına baktığımız zaman 30 gün olduğunu görmekteyiz. Yani ülkeye giriş sonrasında hiçbir vize olmadan maksimum bir ay burada kalabilirsiniz. Bazılarında ise ilgili sürenin 60 gün, yani 2 ay olduğunu görmekteyiz. Son olarak ise vizesiz olan ülkelerin hatırı sayılır bir kısmında süre tam 90 gün şeklinde tanımlanmıştır.

Japonya Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Japonya pasaportu kaç ülkeye vizesiz: Türkiye’den vize istemeyen ülkeler izinsiz giriş yapılabilecek ülkelerdir. Japonya pasaportuna sahip olan kişilerin tam 180 farklı ülkeye hiçbir zaman vize olmadan girebilmeleri mümkündür. Bunların sayısı çok olduğundan özellikle öne çıkan bazı ülkelerden bahsetmek lazım.

AB üyesi olanlar hemen ilk sırada gelir. Sayısı 28 olarak ifade edilmiştir. Buna ek olarak Yeni Zelanda, Kanada, Avustralya, Çin de vize istemez. En çok merak edilen konuların başında ise Türkiye ziyaretleri gelmektedir. Türkiye de Japon vatandaşlarından vize talep etmez.

Japonya devleti bu pasaportu üç farklı başlık altında vermektedir. Bunlar diplomatik, resmi ve son olarak normal pasaport şeklindedir. En az 5 en çok ise 10 yıllık olarak dikkat çeker. Maliyeti ise söz konusu yetişkin pasaportu olduğu zaman 16000 Japon Yeni şeklindedir. Bu 10 yıl boyunca geçerlidir.

Ukrayna Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Ukrayna pasaportu kaç ülkeye vizesiz: Ukrayna pasaportu ile 81 ülkeye vizesiz seyahatin yapılması mümkündür. Bunların arasında tüm Avrupa ülkelerinin yanı sıra Rusya, Türkiye, Güney Amerika ülkeleri ve Meksika da vardır. Yapılacak olan işlem ise mevcut pasaportun yanınızda bulunmasıdır. Görevlilere gösterilmesi yeterli olacaktır.

Almanya Oturma İzni Uzatma Gerekli Evraklar için tıklayınız; https://schengenvize.com/almanya-oturma-izni-uzatma-gerekli-evraklar/

Türkiye'den vize istemeyen ülkeler kaç tane?

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler 64 tanedir. Hem kapıda hem de elektronik vize kolaylığını da hesap ettiğimiz zaman 111 ülkeye giriş yapılması konusunda hiçbir zorluk söz konusu değildir.

Türkiye'den vize istemeyen ülkeler hangileri?

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında; Arnavutluk, Güney Kore, Japonya, Azerbaycan, Ukrayna, Moldova ve daha birçok değişik ülke mevcuttur.

Türkiye'den vize istemeyen ülkelere hangi evraklarla gidilir?

Türkiye’den vize istemeyen ülkelere gidiş pasaportla mümkündür. Otel rezervasyonunun ve gidiş geliş uçak biletinin bulunması da tavsiye edilir.

Give a Comment

Acil Vize