Dubai Ziyaretçi Vizesi İşlemleri

Dubai Ziyaretçi Vizesi İşlemleri

Dubai Ziyaretçi Vizesi İşlemleri

Dubai Aile Ziyareti Vizesi

Dubai’de yaşayan yakınlarınızı ve akrabalarınızı ziyaret etmek amacıyla Dubai’ye seyahat edeceğinizde bordo pasaport sahibi olmanız halinde Dubai Aile Ziyareti Vizesi almanız gerekecektir.

Türkiye’de oturum izni olan kişilerin, Dubai’de yaşayan yakınlarını ziyaret edebilmeleri için bu vize türüne sahip olmaları gerekmektedir.

Pek çok ülkede aile ziyaretleri için vize başvurularında davetiye istenmesine rağmen, Dubai’de böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Dubai’deki arkadaşlarınızı, ailenizi ve akrabalarınızı ziyaret etmek istediğinizde gri, yeşil veya siyah-kırmızı pasaportunuzun olması halinde 90 günü aşmamak şartıyla vize başvurusu yapma zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

 

Tek ve çok girişli olarak iki çeşidi bulunan kısa ve uzun süreli vizeleri ile farklı kalma süreleri tanınmaktadır. Buna göre ülkeye giriş yaptığınız andan itibaren kısa süreli Dubai vizesi ile 30 gün konaklama hakkını elde ederken, uzun süreli olarak ise 90 gün ikamet etme hakkını kazanabilirsiniz.

Kısa veya uzun süreli Dubai vizelerinde, bu süreleri uzatmak istediğinizde 7 gün öncesinde bizlerle iletişime geçmeniz gerekecektir. Bu sayede vize uzatma işlemleri için gerekli olan başvuru aşamaları hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Hem ilk başvurularınızda, hem de ülkeye giriş yaptıktan sonra sizlere daima yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Hangi belgelerle başvurabileceğinizin yanıtını almak için öncelikle hangi amaçla seyahatinizi gerçekleştireceğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Genel itibariyle tüm seyahat vizeleri Dubai turisti vizesi şeklinde ifade edilse de, ticari, ziyaret veya buna benzer amaçlarla Dubaiiçin vize başvurusunda bulunurken, evrakların farklılık gösterebileceğini vurgulamaktayız.

Ayrıca başvurularınızın normal sonuçlanma sürelerinin dışında, ek evrak talep edebileceklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Cuma-Cumartesi günleri resmi tatillerinin dışında 72 saat içerisinde sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Bu gibi nedenle uzayabilecek olan başvuru süreçleri ile ilgili detaylı bilgilerde adreslerimizden yardım alabilirsiniz.

Online olarak başvurulan vize türlerinden olması sebebiyle, evraklar doğrudan başvurularda kabul edilmeyecektir. Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosunun yetkili mercii olduğu Dubai vizesi ile ilgili tüm işlemleri e-vize üzerinden tamamlamanız gerekmektedir. Bu sayede başvurularınız resmiyet kazanarak, geçerli olacaktır.

Dubai’de Aile Ziyareti Vizesi için renkli taratılmış olması şartıyla gerekli evraklar:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Pasaport
  • Vize işlemlerine dair yatırılmış banka dekontu

 

  • Yabancı pasaport sahipleri için gerekli olan Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesi şeklindedir.
  • Eğer başvuru yapan kişi 18 yaşından küçük ise bu durumda başvuru formunun imza bölümünde ebeveynlerinin imzası yer almalıdır.

Dubai sınırları içinde yaşayan ailenizi, yakınlarınızı ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek istediğinizde yeşil ve gri pasaport sahibi değilseniz Dubai ziyaretçi vizesi almak zorundasınız. Ziyaretçi vizesi alabilmek için bir takım evraklara sahip olmalı, vize işlemlerinizi yapmalısınız.

Dubai ziyaretçi vizesi işlemleri için kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki farklı vize türüne başvuru yapabiliyorsunuz. Kısa süreli Dubai vizesi 90 gün süreli olup 60 gün ikamet hakkınız varken, uzun süreli ziyaretçi vizesinde ise 180 günlük vize alarak 90 gün ikamet etme hakkına sahip oluyorsunuz.

Vize işlemleri için Dubai’de oturum hakkına sahip olan aile bireylerinizden davetiye almanız gerekiyor. Davetiyeniz olmadan vize başvurunuz değerlendirilmediği için vize alamıyorsunuz. Dubai e – vize kayıt sistemine kayıt işlemi yaparak ziyaretçi vizesi alabilirsiniz.

Bunun için davetiye, renkli kimlik fotokopisi, vize başvuru ücreti dekontu, T.C. oturum belgesini sisteme yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra vize başvuru işlemlerini tamamlamış oluyorsunuz. 7 iş günü içinde başvurunuz değerlendirilerek size bildirim yapılıyor.

Give a Comment

Acil Vize