Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.uae-embassy.ae/Embassies/tr İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

 

Dubai Vizesi

Birleşik Arap Emirliği’ni oluşturan 7 emirlikten biri olan Dubai, Basra Körfezi kıyısında yer alıyor. Bölgenin ticaret ve finans merkezi olan Dubai’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır. Yeşil pasaport, siyah ve gri pasaport sahibi olmayan Türk vatandaşları Dubai vizesi almak zorundadır. Vize türleri bakımından kısa ve uzun süreli olarak verilen vizelere başvuru yapabilmek için en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmanız gerekiyor. Dubai vizesi alabilmek için Birleşik Arap emirlikleri vizesine başvuru yapmış oluyorsunuz. Turistik, ticari, aile ziyareti, aile birleşimi, fuar katılım, transit vize türlerinden birine başvurabilmek için sahip olmanız gereken şartlar ve vize evrakları şu şekildedir.

Kısa süreli vize türü olan ve 90 günden kısa süreli vizeye başvuru yapmak için pasaportunuz ile birlikte mai durumunuzu gösteren belgeler, kişisel bilgilerinizi gösteren nüfus cüzdanı, aile dökümü, vize başvuru formu, vize talep dilekçesine sahip olmalısınız. Bu evrakları tamamladıktan sonra vize başvuru sistemine kayıt yaptırmanız ve başvuru sürecinizi başlatmanız gerekiyor.

Konsolosluk resmi sitesi değildir. Resmi Web Sitesi: www.uae-embassy.ae/Embassies/tr

olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.