Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2020

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2020

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2020

Her ülke gibi Birleşik Arap emirlikleri bünyesinde yer alan bir emirlik olan Dubai vizesi için vize evrakları toplamanız gerekiyor. Diğer ülkelere göre daha yumuşak kriterlere sahip olan Dubai vize evrakları her yıl güncelleniyor ve Dubai Başkonsolosluk sitesinde yayınlanıyor. Duba vizesi gerekli evraklar2020 güncel listesinde yer alan evraklar şu şekildedir.

 

1 ) Pasaport; en az 6 ay geçerliliği olan Bordo renkli bir pasaportsa sahip olmanız ve pasaportunuzda en az 2 adet boş sayfanın yer alıyor olması gerekiyor. Pasaportunuzun fotoğraf bulunan an sayfası renkli bir şekilde taranmış olarak sisteme kaydedilmelidir. Fotoğrafta yer alan resim anlaşılır olmalıdır.

2 ) Biometrik fotoğraf; Arka fonu beyaz olan vesikalık fotoğraf veya biometrik özelliklere göre çekilmiş olan biometrik fotoğrafların taranmış formatları sisteme kaydedilmelidir.

3 ) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kimlik belgelerinin renkli olarak taranmış halleri sizden istenen belgeler arasındadır. Ön ve arka yüzü açık ve anlaşılır olacak şekilde taranmış olan nüfus cüzdanı vize için olmasa olmazdır.

2020 Vize Ücretleri

Dubai 2020 vize ücretleri belirlenirken Türkiye Cumhuriyeti Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu’ nun her yıl güncellemiş olduğu vize ücretlerinden faydalanılmalıdır. 2020 yılı için de Aralık – ocak ayları arasında açıklanacak olan vize cüretlerinde güncellemeler olmaktadır.

 

Her yılın başında düzenlenen ve belirlenen bu güncellemeler ile Dubai seyahatlerini gerçekleştirmek isteyen ve Dubai’ ye vize talebinde bulunmak isteyen kişiler belirlenmiş harç ücretini ödeyerek gidebilmektedir.

Dubai 2020 vize ücretleri ödenirken, Birleşik Arap Emirliği konsolosluğu’ na vize başvurusu sırasında yatırılan uzun süreli ya da kısa süreli vize harç ücretinin dekontu ile vize başvurusunda bulunulmalıdır.

 

Vize ücretlerinin güncel hallerde sunulmasıyla birlikte vize başvuru sahipleri öncelikli olarak verilen banka hesap numarasına vize harç ücretini yatırırlar. Eğer bize işlemleri ile ilgili olarak ek hizmetlerden faydalanmak istiyor ise, ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile seyahat acenteleri çalışmalarından da ek hizmetler talep ediyor ise bunların ücretleri de vize harç ücretinden bağımsız olarak yatırılacaktır.

 

Konsolosluğa sunulan evraklar içerisinde vize ücretinin ödendiğine dair belge bulunması gerekmektedir. Dubai ilgili vize ücreti ödendikten sonra vize reddi yaşanması ya da vizenin alınıp, seyahatin gerçekleşmemesi gibi durumlarda 2020 vize ücretleri ödemesi gerçekleşmemektedir.

 

Yatırılan vize ücretlerinin geri iadesi söz konusu değildir. Sizler de Eray Tur ayrıcalıklı imkanlarından faydalanmak ve kolaylıkla vize alım aşamalarını hazırlayabilmek adına firmamız ile birlikte çalışabilirsiniz.

Give a Comment

Acil Vize