Dubai Vizesi 2022

Dubai Vizesi 2022

Dubai, gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 gün ülkede vizesiz konaklamasına izin verir. Ülkeye eğitim, çalışma, ticari, aile birleşimi gibi amaçlarla gidecek olan ve 90 günden uzun süre konaklayacak olan Türk vatandaşlarının vize alması zorunludur. Dubai vizesi 2022 başvurusu online yapılmaktadır. Online başvuru sistemi 09.00 ile 16.00 saatleri arasında çalıştığı için bu saatler dışında yapılan başvurular diğer iş gününe ertelenir.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Dubai vizesi 2022 başvurusu, ülkeye gitme amacına göre yapılmalıdır. Dubai; transit, çalışma, turistik, eğitim, aile birleşimi vizeleri vermektedir. Seyahat amacına göre bir vize türüne karar verilmesi ardından vize işlemleri elektronik ortamda yapılır. Vize başvurusu yapmak için online başvurusu sistemine gerekli evrakların gönderilmesi gerekir. Dubai vizesi 2022 yılı için gerekli evrakların listesi, Dubai konsolosluğu tarafından yayınlanır.

Dubai vizesi gerekli evraklar 2022 yılı için şunlardır: En az 8 ay geçerliliği olan pasaport, 1 adet arka fonu beyaz fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi. Vize başvurusu yapılması için bu evrakların renkli olarak taranması ve online başvuru sistemine iletilmesi gerekir. Belgelerin çözünürlüğü yüksek olmalıdır.

Dubai Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Dubai aile birleşimi vizesi, eşi ve çocukları Dubai’de yasal olarak ikamet eden veya Dubai vatandaşı ile evlenen Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği vize türüdür. Vize başvurusu Dubai konsolosluğuna veya konsolosluğun yetki verdiği vize merkezlerine yapılabilir. Dubai vizesi 2022 vizesi için gerekli evrakların listesi, Dubai konsolosluğu tarafından yayınlanır. Dubai aile birleşimi gerekli evraklar şunlardır:

  • Güncel pasaport
  • Nüfus müdürlüğünden alınacak tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Dubai’de ikamet eden aile yakınlarının oturum izni belgesi
  • Dubai vatandaşı eşin doğum ve vatandaşlık belgesi
  • Uluslararası evlenme kayıt örneği
  • Arapça dil sertifikası veya geçerli sınav puanı

Dubai konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek belgeler de talep etmektedir. Bu nedenle evrak hazırlama sürecinde konsolosluk tarafından istenen güncel evrak listesine göre belgelerinizi hazırlamanız önemlidir.

Dubai Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai çalışma vizesi, Dubai’de bir firma ile iş anlaşması yapan Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği vize türüdür. Çalışma vizesi alınması için Dubai’de hazırlanması gereken evraklarla birlikte Türkiye’de hazırlanması gereken evraklar vardır. Dubai vizesi 2022 başvurusu online vize sistemi üzerinden yapılabilir. Vize başvurusu için hazırlanması gereken evrakların eksiksiz olarak gönderilmesi gerekir.

Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar şunlardır: şirket tarafından hazırlanacak çalışma belgesi, iş davetiyesi, renkli olacak şekilde pasaport kimlik sayfası, 1 adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf, önlü arkalı kimlik belgesi fotoğrafı. Dubai konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek belgeler de talep edebileceği için konsolosluk tarafından istenen güncel listelere göre evraklarınız hazırlamanız önemlidir.

Dubai Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai’ye gitmek için başvuru yapılacak vize türleri arasında eğitim vizesi yer alır. Eğitim vizesi; lise, dil kursu, üniversite eğitimi için başvuru yapılabilecek uzun süreli vize türlerinden biridir. Dubai vizesi 2022 başvurusu, Dubai konsolosluğuna şahsen yapılabileceği gibi online vize merkezleri aracılığı ile internet üzerinden de yapılabilir. Vize başvurusu yapmak için hazırlanması gereken belgeler her yıl Dubai konsolosluğu tarafından yayınlamaktadır.

Dubai öğrenci vizesi gerekli evraklar şunlardır: öğrenci belgesi, pasaport ön yüzü, kimlik fotokopisi, arka fonu beyaz fotoğraf. Bu belgeler, yüksek çözünürlükte ve renkli olarak online başvuru sistemine yüklenmelidir. Uzun süreli eğitim vizeleri için ek belgeler talep edilebileceği için Dubai konsolosluğun yayınlamış olduğu liste doğrultusunda belgelerin hazırlanması gerekir.

Dubai Vizesi Ücreti 2022

Dubai vize başvurusu, ülkeye seyahat etme amacına göre bir vize türüne karar verilmesi ardından online olarak yapılmaktadır. Dubai vizesi 2022 başvurusu için çalışma saatleri için içerisinde online vize sistemine giriş yaparak gerekli belgelerinizi iletmeniz istenir. Vize işlemleri belgelerin iletilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ardından tamamlanır. Dubai vize ücreti, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir.

Dubai vizesi ücreti 2022 yılın 105 USD olarak belirlenmiştir. Vize ücreti, elektronik olarak ödenebilir. Çok girişli Dubai vizesi almak için 393 USD, 90 günlük tek girişli vize almak için 467 USD, 90 günlük çok girişli vize almak için 716 USD ödenmesi gerekir. Transit vize ücreti 96 saatlik geçerli olacak şekilde 59 USD olarak belirlenmiştir.

Dubai Vizesi Aile Birleşimi 2022

Dubai aile birleşimi vizesi, eşi Dubai’de yasal olarak ikamet eden Türk vatandaşlarının alabileceği vize türüdür. Aile birleşimi vizesine başvuru yapmak için Dubai konsolosluğuna müracaat edilmesi gerekir. Dubai vizesi aile birleşimi 2022 şartları ve gerekli evrak listesi, Dubai konsolosluğu web adresi üzerinden yayınlanmaktadır. Vize başvurusu yapacak kişi; ülkede geçinmek için yeterli maddi gelire sahip olmalı ve Arapça bilmelidir.

Dubai vizesi 2022 başvurusu için hazırlanması gereken belirli evraklar vardır. Bu evraklar; tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, pasaport, fotoğraf, Dubai’de ikamet eden eşin oturum izni veya vatandaşlık belgesi, konaklama adresi gibi belgelerdir. Konsolosluk, gerekli gördüğü takdirde ek belgeler de talep etmektedir.

Dubai Çalışma Vizesi 2022

Dubai çalışma vizesine başvuru yapılması için öncelikle Dubai’de bir firma ile iş anlaşması yapılması gerekir. İş anlaşması yapılan firma, çalışma belgesi ve iş davetiyesi belgelerini hazırlamalı ve gerekli evraklar içerisinde vize merkezine iletilmelidir. Dubai çalışma vizesi 2022 başvurusu, Dubai konsolosluğuna şahsen müracaat edilerek veya online vize sistemi aracılığı ile alınabilir.

Dubai vizesi 2022 başvurusu için belgelerin vize merkezine iletilmesi ardından vize harcının ödenmesi gerekir. Vize ücreti elektronik olarak ödenebilir. Vize işlemleri için talep edilen belgeler; pasaport, çalışma belgesi, iş davetiyesi, nüfus kayıt örneği, yabancı dil sertifikası gibi belgelerdir. Bu belgelerin iletilmesi ardından vize başvurusu ortalama 5 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Çalışma vizesi alarak ülkeye seyahat eden kişiler, oturum izni ve çalışma izni başvurusunu Dubai Göçmen Bürosuna yapmalıdır.

Dubai Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Dubai eğitim & Erasmus vizesi 2022 başvurusu Dubai konsolosluğuna ve online vize merkezlerine yapılabilir. Dubai, Erasmus ülkelerinden biri olmadığı için öğrenci değişikliği programı ile ülkeye gidilmesi mümkün değildir. Lise, üniversite, dil kursu gibi eğitim kurumlarından onay alan kişiler, eğitim vizesi alarak ülkeye gidebilir. Eğitim vizesi alınması için hazırlanması gereken belgelerin listesi, Dubai konsolosluğu tarafından açıklanmaktadır.

Dubai vizesi 2022 başvurusu eğitim vizesi için yapılacaksa; pasaport, kimlik fotokopisi, eğitim belgeleri, nüfus kayıt örneği ve fotoğraf belgeleri hazırlanmalı, vize merkezine iletilmelidir. Vize başvurusunun tamamlanması için ödenecek vize harcı, elektronik olarak ödenebilir. Başvuru yapılması ardından vize sonucu ortalama 5 iş günü içerisinde açıklanır. Vize onayı alan öğrenciler, ülkeye seyahat etmesi ardından oturum izni ve çalışma izni başvurusunda bulunabilir.

Dubai Vize İstiyor Mu?

Dubai Türk vatandaşlarını 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaf tutar.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vize başvurusu online olarak vize merkezlerine veya seyahat acentelerine yapılır.

Dubai Vizesi Ne Kadar?

Dubai vize ücreti 105 USD’dir.

Give a Comment

Acil Vize