Dubai Turistik Vize

Dubai Turistik Vize

Dubai Turistik Vize

Dubai içerisine turistik seyahat planlayan vatandaşlardan Dubai turistik vize istenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bordo pasaport sahibi ise bu vizeyi almak zorundadır.

Ancak Yeşil, Gri ve siyah pasaport sahibi olan vatandaşları Dubai vize işlemlerinden 90 günü aşmayacak seyahatlerinde muaftırlar. Dubai, online başvurular ile vize işlemlerini başlatmaktadır.

Bu nedenle vize başvurusunda talep edilen evraklarında online ortama aktarılması gerekmektedir. Hazırlanan evrakların kriterleri, seyahatin amacına göre belirlenmektedir.

Başvurulacak olan vize tipi de bu doğrultuda belirlenmektedir. Başvuru sahibi olan kişilerin seyahat amacı ve vize tipini doğru belirlemesi önemlidir. Aksi bir durum söz konusu olduğunda başvurular Dubai Konsolosluğu tarafından reddedilmektedir.

Dubai Turistik Vize İşlemleri Nereye Yapılmaktadır?

 

Dubai vize başvuruları online olarak yapılmaktadır. Bir e-vize özelliği taşımakta olan bu vize başvuruları Dubai Konsolosluklarına yapılmamalıdır.

Konsolosluklara yapılacak olan başvurular direkt olarak reddedilmektedir. Başvuruda gerekli olan her işlemin online olarak yapılması nedeniyle, kişilerin randevu alarak Göçmenlik Ofisi ya da Konsolosluklara gitmesine gerek kalmamaktadır.

Vize başvurusunda gerekli olan evraklar da direkt olarak dijital ortam üzerinden başvuru esnasında aktarılmaktadır.

Dubai Turistik Vize Kaç Gün İçinde Çıkar?

Vize başvurusunun onaylanma süresi farklı nedenlerle uzayabilir ya da hızlı bir şekilde onaylanabilir. Başvuru sahipleri Dubai Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırladığı takdirde başvurular en fazla 72 saat içinde onaylanmaktadır.

Ancak resmi tatiller ya da inceleme süresinde konsolosluk içerisindeki yoğunluk gibi nedenlerle süre uzayabilir. Vize başvurusu yapılırken bu dönemler dikkate alınarak başvurular gerçekleştirilmelidir. Cuma ve Cumartesi günleri ise tatil olan Dubai Konsolosluğu’nda işlemler olmamaktadır.

Kısa sürede başvuruların onaylanması nedeniyle VIP olarak başvuru işlemlerini hızlandırma gibi bir seçenek Dubai Konsolosluğu’nda bulunmamaktadır.

Dubai Turistik Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

E-vize özelliğinde olan Dubai turistik vize başvurularını seyahat tarihinden önce yapmak önemlidir. Seyahat tarihinden önce vizenin onaylanması gerekmektedir.

Bu durumda bir aksaklık yaşamamak adına başvuru sahipleri, seyahatlerinden en az 1 hafta önceye kadar Dubai  için vize başvurularını yapmış olmalıdır.

Seyahat tarihi bir netlik kazandıktan sonra en fazla 1 ay öncesinden de başvuruları başlatabilirsiniz. Zaman aralığının fazla olması vize reddi aldığınız takdirde oldukça önemlidir.

Seyahat tarihine kadar tekrar vize başvurusu yapmak için zamanınız olacaktır. Bu nedenle erken vize başvurusu önemlidir.

Dubai Turistik Vize Gerekli Olan Evraklar

Dubai turistik vize işlemleri, online olarak yapılmaktadır. Bu nedenle de Dubai Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların dijital ortama aktarılması gerekmektedir.

Dubai Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların, renkli taranmış halleri istenmektedir. Seyahat tipi ve belirlenen vizeye göre evraklarda farklılıklar meydana gelmektedir.

  • Nüfus Cüzdanı FotokopisiBaşvuru sahiplerine ait olan kimlikler, ön ve arka yüzü net bir şekilde taratılmalıdır. Başvuru sahipleri nüfus cüzdanı fotokopisini de renkli olarak başvuru aşamasında kullanmalıdır.
  • Pasaport

Online olarak yapılması nedeniyle Dubai vize başvurusunda pasaportların fotokopisi talep edilmektedir. Eski ve yıpranmış pasaportlar Dubai Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.

Ayrıca Dubai seyahati için alınan vizenin son tarihinden sonra pasaportun en az 6daha geçerli olması gerekmektedir. Şartlara uymayan pasaportlar nedeniyle Dubai Konsolosluğu başvuruları reddetmektedir.

  • Vize Ücreti Dekontu
  • Yabancı Uyruklu Kişilerden Türkiye Cumhuriyeti Oturum Belgesi
  • Ulaşım ve Konaklama RezervasyonlarıOnline başvuruların yapıldığı Dubai Turistik vizesi işlemleri sırasında uçak bileti ve konaklama rezervasyonlarını yaptırmanız ve başvuruda sunmanız gerekmektedir.
  • Dubai Göçmen Ofisi tarafından rezervasyon işlemlerini gösteren belgeler talep edilmektedir. Ülke içinde seyahat edeceğiniz otel ya da konaklama merkezlerinden rezervasyon işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir.

Give a Comment

Acil Vize