Dubai Transit Vizesi

Dubai Transit Vizesi

Dubai Transit Vize

Dubai üzerinden üçüncü bir ülkeye geçiş yapması gereken bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai Transit vize uygulaması hakkında detaylı bilgileri öğrenmelidir.

Her ne kadar farklı bir ülkeye seyahat edilecek olsa dahi, Dubai Havaalanına inecek olan yolcuların belirli şartlar çerçevesinde bu vizeyi bulundurmaları gerekmektedir.

Gerçekleştirilecek olan transit uçuşlarda 96 saati aşmayacak şekilde Dubai’ye transit vize türü ile giriş yapılmaktadır. Eğer kişiler yapacakları transit uçuşlarda terminal değişikliği yapacaklarda transit vize başvurusunu bulundurmalıdırlar.

Yalnızca 24 saatin aşılmaması ve Dubai Uluslararası Havaalanı’ndan çıkılmaması durumlarında transit vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Dubai transit vize başvurusunu gerçekleştirecek olan kişiler, transit uçuşlarında ulaşmak istedikleri ülkeye 96 saat içerisinde giriş yapmalı ve transit vizeleri geçiş esnasında sunmalıdırlar. Tek girişli vize türlerinden olan ve her geçiş için başvuruda bulunulması gereken Dubai transit vizelerin başvurularının sonuçlandırılma süreleri 42 ile 78 saat arasında değişmektedir. Bu sürelere etki eden faktörlerden birisi Cuma ve Cumartesi günlerinde Dubai Konsolosluğu’nun tatil yapmasıdır.

 

Dubai’de bir gecelik bir konaklama durumunuzun olması halinde dahi tek girişli transit Dubai vizesine başvuru yapmanız gerekecektir.

Dubai Transit vizesini alabilmeniz için gerekli evraklar:

 

  • İnternet üzerinden e-vize başvurusunu yapacağınızdan evrakların renkli taratılmış olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

 

 

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

 

  • Pasaportta fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren sayfalarının fotokopisi

 

  • Banka dekontu

 

  • Transit geçiş yapılacak ülkeye ait uçak bileti

 

Yabancı pasaport sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti oturum belgeleri

  • Birebir başvuruları kabul etmeyen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğuna transit vize başvurusunu yapabilmek için sistem üzerinde e-mail adresinizi tanıtmanız ve evrakları ulaştırmanız gerekecektir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının üçüncü ülkelere seyahat ederken Dubai sınırları içinde yer alan hava limanlarından veya deniz limanlarından birine giriş yapmaları durumunda Dubai transit vizesi almak zorundadır. Üçüncü ülkelere giriş yapacak olan yolcular 48 saati aşmamak kaydı ile transit vize alabilir ve Dubai sınırları içinde 48 saat süre ile kalabilirler. Eğer yolcular aynı havalimanını kullanacaklarsa 24 süreyi aşmamak kaydı ile transit vize alabilirler. Dubai transit vize başvurusu yapabilmek için yapılması gereken renkli taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi, renkli taranmış pasaport fotokopisi, vize işlemleri için yatırılması gereken başvuru harcının yatırıldığını gösteren dekont, transit olarak uçuş yapacağınız ülke için almış olduğunuz vize, uçak biletinizin vize kayıt sistemine yüklenmesi gerekiyor. Bu işlemleri sonrasında vize başvurusu yapabilir ev 5 iş günü içinde sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Transit vize başvurularınızda farklı bir hava limanından uçuş yapacaksanız 48 saat, aynı havalimanından çıkış yapacaksanız 24 saat süre ile sizlere Dubai transit vizesi veriliyor. Kısa süre de alabileceğiniz transit vize ile gitmek istediğiniz ülkelere Dubai aktarmalı olarak gidebilirsiniz.

Give a Comment

Acil Vize