Dubai Çalışma İzni

Dubai Çalışma İzni

Dubai Çalışma İzni

Dubai’ de çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahiplerinin başvurması gereken Çalışma vizesi ve iznidir. Çalışma izni alınması durumu yapılacak olan işlemin yasallığını gözler önüne sermektedir. Bu sayede vize başvurularının kategorisine uygun şekilde başvuru gerçekleşmiş olur.

Dubai çalışma izni maksimum bir yıllık olarak verilmektedir. İlgili vize alındıktan sonra oturum izni ile birleştirilmeli ve Çalışma vizesi oturum izni şeklinde ülkede yasal olarak çalışılabilir hale gelinmelidir. Dubai çalışma izni süresi, vizenin bitiş tarihine yakın olarak uzatılabilir. Çalışma izni uzatması için, kişinin Dubai’ de çalıştığı iş hakkında gerekli evrakları sunması istenmektedir. Dubai’ de beş yıl süre ile çalışma izni ve Dubai oturum izni ile birlikte yasak olarak kalındıktan sonra vatandaşlığa geçiş hakkı tanınmaktadır.

DUBAİ OTURUM İZNİ

Dubai Emirliği sınırları içerisine yaşamak isteyen kişilerin, çalışmak amacıyla bu ülkede bulunmak isteyenlerin veya eğitim faaliyetlerini sürdürecek kişilerin oturum izni alması gerekmektedir. Profesyonel bir şekilde sitelerimizden alacağınız desteklerle, danışmanlarımız tarafından Dubai Oturum iznini almak için nelere ihtiyaç duyacağınızın yanıtını alabileceksiniz.

Öncelikle seyahat amacınızı desteklemekte olan vize türleriyle ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile irtibata geçerek oturum izni alma şartlarınızın değerlendirilmesini talep etmeniz gerekmektedir. Eğer bir eğitim kurumunun sponsorluğunda oturum izni almak istiyorsanız, bu durumda kurumun talepte bulunması gerekecektir.

Dubai Emirliği’nde oturum izni almak isteyen kişilerin, neden yerleşmek istediklerini belirtecekleri belgeleri hazırlayarak sunmaları gerekmektedir. Buna göre iş ve yatırımları ile ilgili belgelerin talep edileceğini belirtebiliriz. Bu belgeleri sunacak olan kişiler oturum izni almak için Göçmenlik Ofisi ile iletişime geçerek randevularını alabilmektedirler. Dubai Oturum izni ile ilgili talepleri sonuçlandırmakta olan mercilerin ek evrak isteme hakları bulunmaktadır. Bu nedenle en doğru yanıtları alabilmek için Göçmenlik ofisi üzerinden gerekli bilgileri almanızın faydalı olacağını belirtmekteyiz.

Give a Comment

Acil Vize